Blisko 800 uczniów wzięło udział w szkoleniach dotyczących cyberbezpieczeństwa

InformacjeOświata

Dokładnie 783 młodych ludzi ze szkół powiatu dębickiego uczestniczyło w cyklu szkoleń pn. „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni”. Spotkania on-line odbywały się w ramach zainicjowanej przez wicestarostę Adama Pieniążka współpracy Powiatu Dębickiego z Warszawskim Instytutem Bankowości w ramach programu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji”, jednego z największych programów edukacji finansowej w Europie.

Wśród poruszanych przez prowadzącego zagadnień znalazła się m.in. tematyka związana z bezpieczeństwem w mediach społecznościowych, ochroną tożsamości w internecie, zastrzeganiem dokumentów w bankach w razie ich utraty, bezpieczeństwem haseł oraz urządzeń mobilnych.

W ramach współpracy z WIB na naszej stronie powstała też zakładka Bezpieczeństwo finansowe - program Bankowcy dla edukacji, gdzie można znaleźć ważne i przydatne informacje. Cyklicznie będą tam umieszczane kolejne materiały. Zapraszamy do lektury.

Fot. pixabay