Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

10°C
11 km/h
1013 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Akcja humanitarna “Samorządowcy na ratunek życiu”

Akcja humanitarna “Samorządowcy na ratunek życiu”

W związku z bardzo trudną sytuacją epidemiologiczną spowodowaną II falą epidemii Covid-19 oraz ciągłym zapotrzebowaniem na krew w imieniu organizatorów zachęcamy do włączenia się w jesienną edycję akcji humanitarnej “Samorządowcy na ratunek życiu”.

W tym roku wspólne oddawanie krwi rozpoczęto już na wiosnę, ale sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, punkty krwiodawstwa alarmują o kończących się zapasach krwi.

Akcja, której inicjatorem jest wójt gminy Wojaszówka - Sławomir Stefański, jest kierowana do samorządów każdego szczebla na Podkarpaciu i w Polsce. Jak zapewnia, w samorządach, instytucjach państwowych, w Sejmie i Senacie jest ogromna armia pracowników, nauczycieli, strażaków ochotników oraz wielu ludzi chętnych do pomagania, którzy mają dobre serca i wspaniałą dobrą krew.

Wszystkich chętnych do podzielenia się cząstką siebie zapraszamy do Centrum Krwiodawstwa właściwego do miejsca zamieszkania. W powiecie dębickim jest to Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Oddział Terenowy Dębica. Dopóki płynie w naszych żyłach krew - możemy pomagać.