Amatorski Turniej Piłki Nożnej Halowej w Pustkowie

Sport

Pięć drużyn zmierzyło się w sobotnim (16.10.2021 r.) Amatorskim Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wicestarosty Powiatu Dębickiego Adama Pieniążka. Mecze rozegrano w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Pustkowie. Było to pierwsze tego typu wydarzenie, ale – jak zapewniają organizatorzy – na pewno nie ostatnie.

- Integracja środowiska piłkarzy amatorów w różnym wieku, a także popularyzacja form aktywnego wypoczynku i propagowanie sportu - to były główne cele i założenia, dla których zdecydowaliśmy się wesprzeć inicjatorów całego przedsięwzięcia - podkreśla wicestarosta Adam Pieniążek. - Dziękuję panom Michałowi i Dawidowi Kozakom, którzy przy naszym wsparciu oraz zaangażowaniu sponsorów zorganizowali ten wyjątkowy sportowy turniej. Dziękuję również dyrekcji szkoły, która udostępniła miejsce do rozgrywek w nowej hali sportowej.

Zgłoszone do turnieju zespoły grały na zasadzie: „każdy z każdym”, następnie rozegrano mecze półfinałowe, finałowe oraz o 3. miejsce. Rozgrywki sędziował Mariusz Woźniak, przyznano także tytuł: Najlepszy bramkarz turnieju: Bartosz Skowronek oraz Król Strzelców: Krystian Tabor za strzelone 22 bramki.

W meczu finałowym zmierzyły się drużyny: Lokalni Kopacze vs Jagiełło, ze spotkania zwycięsko wyszli Lokalni Kopacze z imponującym wynikiem 7:1.

Szczegółowe wyniki turnieju:
1. Miejsce: Lokalni Kopacze
2. Miejsce: Jagiełło
3. Miejsce: JTCNW
4. Miejsce: KS Reklama
5. Miejsce: Kebabowcy

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane atrakcyjnymi nagrodami i upominkami.

Sponsorzy: Powiat Dębicki, Zakład Ślusarsko-Kotlarski KAMEN, Globtrans, Fildrew, Szymon Podlasek
Organizacja i koordynacja wydarzenia: Dawid Kozak, Michał Kozak
Współorganizacja: Szkoła Podstawowa w Pustkowie