Dzień Polskiego Państwa Podziemnego 2022 w Dębicy

Informacje

Osiemdziesiątą trzecią rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego świętowano wczoraj (25 września br.) w Dębicy. Podniosłe obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. św. Jadwigi. Po nabożeństwie, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej, odśpiewano hymn państwowy.

Uroczystość zakończył ceremoniał złożenia kwiatów pod tablicą Polskiego Państwa Podziemnego, która znajduje się na ścianie budynku Miejskiego Zarządu Oświaty (dawne Gimnazjum nr 1). Powiat Dębicki reprezentowali Adam Pieniążek Wicestarosta Dębicki oraz Marek Jaskółka Członek Zarządu Powiatu Dębickiego.

Obchody zorganizowali: Miasto Dębica, Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Środowiska 5. Pułku Strzelców Konnych AK oraz Parafia pw. Św. Jadwigi w Dębicy.