Rozmiar tekstu: -+

Powiat, w którym
chce się żyć!

Europa Donna Dębica działa już ćwierć wieku

Nie brakowało gratulacji, życzeń, podziękowań, gromkich braw, serdecznego śmiechu, a nawet łez wzruszenia – pełna ciepłych i radosnych momentów była dzisiejsza uroczystość 25-lecia Stowarzyszenia Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna Dębica.

Współorganizatorem wydarzenia, które odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy, był Powiat Dębicki. Podczas Jubileuszu samorząd reprezentowali starosta Piotr Chęciek oraz wicestarosta Ewelina Kuś.

Wśród gości nie brakowało przedstawicielek stowarzyszeń Europy Donny z innych części kraju, m.in. z Piły, Legnicy i Nowego Sącza.

Uroczystości towarzyszyła konferencja naukowa. Swoją wiedzą ze słuchaczami dzielili się: dr n. med. Magdelana Bizoń, psychoonkolog kliniczny Dorota Piechowiak, dr n. med. Dorota Czudowska oraz dr n. med. Bogusław Gawlik.

Rozmawiano o chirurgii robotycznej, badaniach genetycznych i psychologicznych aspektach chorób nowotworowych.