I Powiatowy Konkurs „Zwierzęta – lubię, szanuje, dbam” rozstrzygnięty

Oświata

We wtorek 9 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu "Zwierzęta – lubię, szanuje, dbam". Podczas podsumowania z wykładem wystąpiła pani weterynarz Izabela Krakowska-Durda, a także dr Krzysztof Kosiński (nauczyciel I LO), którzy uczestnikom konkursu przybliżyli kwestie praw zwierząt oraz odpowiedzialnej opieki nad nimi.

Celem I Powiatowego Konkursu "Zwierzęta – lubię, szanuje, dbam" zorganizowanego przez ZSE w Dębicy we współpracy ze Starostwem Powiatowym dla uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz szkół średnich było przede wszystkim przedstawienie zwierząt jako przyjaciół człowieka, uwrażliwienie na ich los, przypomnienie o konieczności dobrego traktowania i opiekowania się zwierzętami, a także upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

Zadaniem uczestników było zrobienie zdjęcia przedstawiającego zwierzę oraz przygotowanie krótkiego komentarza do zdjęcia: "Lubię zwierzęta, bo...". Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – udział w nim wzięło 48 uczniów z 10 szkół podstawowych oraz 74 uczniów z 8 szkół średnich z całego powiatu.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundował Powiat Dębicki.

W kategorii szkół podstawowych nagrodzeni zostali:
• Patrycja Majda z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie – wyróżnienie
• Karol Grabiec ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy – wyróżnienie
• Marta Czauderna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiernej – III miejsce
• Gabriela Kozioł z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie – II miejsce
• Filip Galas ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dębicy – I miejsce

W kategorii szkół średnich nagrodzeni zostali:
• Julia Gawle z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy - wyróżnienie
• Oskar Mierzwa z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy - wyróżnienie
• Nikola Ciołek z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy - wyróżnienie
• Emilia Dziedzic z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy – III miejsce
• Tomasz Górka z Zespołu Szkół nr 4 w Dębicy – II miejsce
• Kamila Bonar z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy – I miejsce

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. pixabay

Zdjęcia udostępnione przez ZSE w Dębicy