KGW w Bukowej zaprezentowało się w Warszawie

Kultura

25 września 2021 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się wielki finał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski, pt. „Polska od Kuchni”. Powiat Dębicki i Gminę Brzostek reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowej wraz z radnymi rady powiatu Eweliną Kuś oraz Danielem Wójcikiem.

KGW liczy 24 członków. – Jesteśmy kobiety gospodarne i wyjątkowe, integrujemy się nie tylko z mieszkańcami, ale również z okolicznymi wioskami – zapewniają działaczki z Bukowej. Gospodynie zakwalifikowały najpierw do wojewódzkiego etapu festiwalu KGW „Polska od kuchni”, który odbył się 29 maja 2021 r. w Muzeum Dziedzictwa Ludowego w Sanoku. Koło brało tam udział we wszystkich konkurencjach, tj. artystycznych, kulinarnych, Miss wdzięku, Miss wdzięku 45+, Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa. Przewodnicząca Renata Szarek w kategorii Miss wdzięku 45+ zajęła III Miejsce i Nagrodę Publiczności, dzięki której grupa z Bukowej została zaproszona, by zaprezentować się na finale w Warszawie.

– Mimo że nie udało nam się stanąć na podium, cieszymy się bardzo, że mogłyśmy tam być, poznać inne tradycje, rękodzieła i kulinarne różności oraz stroje ludowe z całej Polski, a także z dumą reprezentować Powiat Dębicki – zapewnia szefowa KGW w Bukowej. – Dziękujemy za piękną przygodę i wsparcie finansowe Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Zdjęcia udostępnione przez KGW w Bukowej