Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Nowe sygnalizacje świetlne w Dębicy i Straszęcinie

Nowe sygnalizacje świetlne w Dębicy i Straszęcinie

InformacjeInwestycje

Dwie nowe sygnalizacje świetlne zainstalowano nad przejściami dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Rzeszowskiej z Bojanowskiego w Dębicy oraz w Straszęcinie, w pobliżu miejscowej szkoły, przystanku autobusowego i dwóch sklepów.

- To bardzo newralgiczne punkty, ruchliwe przejścia, z których korzystają zwłaszcza dzieci i młodzież. Chcieliśmy zwiększyć ich bezpieczeństwo – mówi Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek. – O pieniądze postaraliśmy się w ramach programu im. Władysława Stasiaka w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Otrzymaliśmy na ten cel 100 tys. zł.  

Starosta dodaje, że okoliczni mieszkańcy od dawna zabiegali o te inwestycje. – O budowę świateł w Straszęcinie starali się również radni powiatowi: panowie Grzegorz Stec, Sławomir Łanucha oraz pani Bożena Osocha – podkreśla starosta.

Zapowiada też sukcesywną realizację podobnych działań również w innych częściach powiatu dębickiego. - Będziemy instalować światła ostrzegawcze, migające, albo aktywne przejścia lub będziemy wzmacniać oznakowanie poziome czy pionowe w takich miejscach, gdzie nie da się zamontować zasilanej prądem instalacji – mówi starosta Chęciek.