Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Prace na placu budowy ZSS idą pełną parą. Nowoczesny obiekt wizytowała Podkarpacka Kurator Oświaty

Prace na placu budowy ZSS idą pełną parą. Nowoczesny obiekt wizytowała Podkarpacka Kurator Oświaty

InformacjeOświataInwestycje

Trwają intensywne prace na placu budowy Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Dziś inwestycję wizytowała Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty. Nową siedzibę ZSS zwiedzała w towarzystwie Starosty Powiatu Dębickiego Piotra Chęćka, wicestarosty Adama Pieniążka oraz Grzegorza Steca, przewodniczącego powiatowej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

- Szkoła robi ogromne wrażenie. Przede wszystkim powierzchnia obiektu, ta przestrzeń dla rozwijania pomysłów, które będą sprzyjały realizacji wszystkich zadań tej placówki – mówiła pani kurator po obejrzeniu budynku.

Zakończenie budowy szkoły początkowo planowano na 2028 r., jednak dzięki ok. 20 milionom zł rządowych środków, które do tej pory pozyskał Zarząd Powiatu Dębickiego, inwestycja zostanie niebawem zakończona, a uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach już we wrześniu tego roku. 

Całkowity koszt budowy szkoły oszacowano na ok. 30 mln zł. Wykonawca inwestycji to konsorcjum firm, których liderem jest TEXOM Sp. z o.o. z Krakowa. Podpisana umowa obejmuje budowę budynku ZSS z salą gimnastyczną, a także boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni plenerowej z placem zabaw. 

ZSS w Dębicy(od lewej) Przewodniczący Powiatowej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Wicestarosta dębicki, Starosta dębicki, Podkarpacka Kurator OświatyPodkarpacka Kurator Oświaty udziela wywiaduHala sportowa w ZSSZSS w DębicyKorytarz w ZSS w DębicyMalarz w trakcie pracyGrupa osób z wizytą w ZSSGrupa osóbWicestarosta dębicki i Podkarpacki Kurator OświatyPrace w ZSSGrupa osóbHala sportowaPrace plastyczne w ZSSSiłowania w ZSSGrupa osóbŁazienka w ZSSGrupa osób