Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Szkoła muzyczna świętowała pół wieku istnienia

KulturaOświata

Wyjątkowo dostojni goście uczestniczyli we wczorajszych obchodach (12 czerwca br.) Jubileuszu 50-lecia działalności Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy – we wspólnym świętowaniu wzięła udział Elżbieta Penderecka, żona nieżyjącego już Patrona szkoły oraz bliscy Mistrza.

Uroczystość rozpoczęto mszą św. w kościele pw. Św. Jadwigi. Druga część wydarzenia odbyła się w sali koncertowej ZPSM w Dębicy. Zasłużonym pracownikom szkoły wręczono tu państwowe odznaczenia i ministerialne medale.

W imieniu Prezydenta RP aktu dekoracji dokonał Wicewojewoda Podkarpacki Tomasz Lorenc, natomiast w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego Agnieszka Hejduk-Domańska.

Powiat Dębicki reprezentowali starosta Piotr Chęciek, wicestarosta Ewelina Kuś oraz Przewodniczący RPD Michał Maziarka.