`Trucizny z domowego komina` – podsumowanie konkursu 2021

"Trucizny z domowego komina" – podsumowanie konkursu 2021

Oświata

Już po raz ósmy odbyła się akcja pn. "Trucizny z domowego komina" propagująca konieczność podjęcia działań zapobiegających paleniu śmieci w domowych kotłach.

Projekt polegał na zorganizowaniu w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu konkursu dla uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu dębickiego na plakat oraz prezentację multimedialną informującą o wpływie zanieczyszczeń emitowanych z domowych palenisk na środowisko przyrodnicze i zdrowie człowieka. Konkurs zorganizowany w formie online cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Nagrody otrzymali:

1. W kategorii szkół podstawowych

- PREZENTACJE
I miejsce - Norbert Ziemiński Szkoła Podstawowa w Paszczynie, opiekun Małgorzata Tyksińska
II miejsce - Szymon Jagiełło Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy, opiekun Irena Stawarz
III miejsce - Kamil Kędra Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy, opiekun Dorota Mleczko

- PLAKAT
I miejsce - Angelika Gotowska Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy, opiekun Elżbieta Pyzik
II miejsce - Emilia Kantor Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy, opiekun Dorota Mleczko
III miejsce - Lena Szewczuk Szkoła Podstawowa w Strzegocicach, opiekun Katarzyna Skocz

2. W kategorii szkół średnich

- PREZENTACJE
I miejsce - Natalia Nowak Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy, opiekun Małgorzata Szot
II miejsce - Karolina Gąsiorek Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu
III miejsce - Dawid Róg Zespól Szkól nr 2 w Dębicy, opiekun Barbara Wójcik

- PLAKAT
I miejsce - Zuzanna Stanoch Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy, opiekun Mateusz Ożóg
II miejsce - Justyna Sarnecka Liceum Ogólnokształcące w Pilźnie, opiekun Agnieszka Jakubus
III miejsce - Szymon Gągała Zespół Szkół nr 4 w Dębicy, opiekun Joanna Mrzygłód

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie uczniom szkół podstawowych i średnich oraz nauczycielom opiekunom.

W ramach kampanii prowadzonej z inicjatywy uczniów ZSZ w Pustkowie-Osiedlu oraz dzięki środkom finansowym pozyskanym ze Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Firmy DARCO Sp. z o.o. wydrukowano ulotki edukacyjne, które mają na celu zwrócenie uwagi szerokiej rzeszy mieszkańców naszego powiatu na problem trucizn emitowanych do atmosfery z domowych palenisk. Działania podjęte w ramach akcji "Trucizny z domowego komina" będą kontynuowane w kolejnych latach.

Info. i zdjęcia ZSZ w Pustkowie-Osiedlu

Praca konkursowaPraca konkursowaPraca konkursowaPraca konkursowaPraca konkursowaPraca konkursowa