Uczcili pamięć żołnierzy zamordowanych na dębickim rynku

InformacjeInne

W 75. rocznicę zamordowania żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych odbyło się dzisiaj (10 lipca br.) uroczyste złożenie wieńców i wiązanek kwiatów na dębickim rynku. W ten sposób uczczono pamięć trzech żołnierzy NSZ z oddziału Jana Stefki ps. „Mściciel”: Józefa Grębosza ps. „Pszczółka”, Józefa Kozłowskiego ps. „Mruk” oraz Franciszka Nostera ps. „Bukiet”, zamordowanych na Rynku w Dębicy 10 lipca 1946 r.

W uroczystościach Powiat Dębicki reprezentowali starosta Piotr Chęciek, wicestarosta Adam Pieniążek, członek zarządu Marek Jaskółka oraz przewodniczący rady Michał Maziarka.

Wydarzenie zorganizowali: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Środowisko 5. PSK AK w Dębicy, Związek Strzelecki „Strzelec” JS 2017 oraz Miasto Dębica.

Po uroczystości na rynku władze powiatu oraz radny miejski Mateusz Cebula złożyli znicz pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej w Dębicy