Uroczyste otwarcie nowego dworca w Czarnej

Informacje

5,5 mln zł kosztowała budowa nowego dworca PKP przy stacji kolejowej Czarna Tarnowska. Uroczyście otwarty we wtorek 2 listopada 2021 r. obiekt składa się z dwóch pawilonów, wyposażony jest m.in. w systemy odzysku ciepła oraz w monitoring. Dworzec w Czarnej jest także dostosowany do osób niepełnosprawnych i niedowidzących.

W uroczystości otwarcia dworca uczestniczył m.in. wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wicewojewoda podkarpacki – Jolanta Sawicka, poseł na Sejm RP Jan Warzecha, a także starosta dębicki Piotr Chęciek, wicestarosta Adam Pieniążek, radna powiatu Ewelina Kuś oraz przedstawiciele samorządu i mieszkańców gminy Czarna.

Podczas otwarcia dworca dyrektor biura inwestycji PKP Wojciech Zabłocki podkreślił, że w ramach zrealizowanego projektu powstały też miejsca parkingowe, w tym dla autobusów, wiata dla rowerów oraz stacja do naprawy jednośladów. Dworzec jest wyposażony w system informacji dynamicznej.

Stacja kolejowa w Czarnej to 40. obiekt zmodernizowany w ramach programu inwestycji dworcowych. Program obejmuje w sumie 190 dworców, jego zakończenie zostało zaplanowane do końca 2023 r.

Na zakończenie uroczystości wiceminister Rafał Weber, wicewojewoda Jolanta Sawicka, poseł Jan Warzecha oraz starosta Piotr Chęciek na ręce wójta gminy Czarna przekazali symboliczny czek o wartości prawie 7,5 mln zł na dofinansowanie inwestycji drogowych przyznanych gminie z programu rządowego „Polski Ład”. W ramach programu gmina Czarna otrzyma również dofinansowanie w wysokości 4,7 mln zł poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez przebudowę dróg na terenie gminy.

Wiceminister, poseł, starostaUczestnicy konferencji Otwarcie nowego dworca w CzarnejWicewojewoda Jolanta SawickaNowy budynek Dworca w CzarnejKonferencja prasowaWiceminister Rafał WeberPoseł Jan WarzechaWiceministrer, wicewojewoda, posełStarosta Piotr ChęciekPrzekazanie czeku