V Lekcja Śpiewu Patriotycznego w Dębicy

Informacje

Z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w ogrodzie Sióstr Służebniczek w Dębicy odbyła się dzisiaj (12 listopada br.) V edycja Lekcji Śpiewu Patriotycznego „Wyśpiewajmy Razem Historię”. Jest to jedna z imprez towarzyszących tegorocznym obchodom Narodowego Święta Niepodległości w Dębicy.

Uczestnicy imprezy mieli okazję wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne z  różnych okresów historycznych począwszy od powstań narodowych, przez pieśni legionowe, utwory międzywojnia oraz śpiewy partyzanckie. Wśród osób wywołanych do lekcji śpiewu znaleźli się m.in. Piotr Chęciek Starosta Dębicki oraz Anna Mazur i Lucyna Samborska Radne Powiatowe.

Na wszystkich chętnych czekały śpiewniki i ciepła grochówka. Wydarzenie organizowane było przy wsparciu Powiatu Dębickiego.