XV Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego

Informacje

W piątek 27 maja 2022 r. w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy odbył się Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego. To już XV edycja spotkania, które wspólnie ze starostwem powiatowym co roku organizuje dębicki „Kopernik”.

Tegorocznej edycji przyświecało hasło „Wróćmy do źródeł energii”. Po przywitaniu gości przez dyrektor szkoły – Renatę Ziębę, uroczystego otwarcia Sejmiku dokonał Wicestarosta Powiatu Dębickiego – Adam Pieniążek. Sejmik poprowadzili uczniowie placówki, przedstawiając przygotowane przez siebie prezentacje.

Podczas obrad wystąpili także zaproszeni goście, którzy w ciekawy sposób przedstawili zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii: Beata Michalak z  Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Regionalnego Wydział Monitoringu Środowiska w Rzeszowie poruszyła problematykę jakości powietrza w powiecie, Tomasz Wróbel –Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Dębicy przedstawił wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w naszym regionie na przykładzie MPEC Sp. z o.o. w Dębicy, natomiast Henryk Kaczor przedstawiciel Małej Elektrowni Wodnej Pilzno Bachleda-Księdzularz Sp.J. w Mokrzcu opowiedział o produkcji energii wodnej.

Bardzo istotne dla stanu naszej planety tematy zainteresowały zgromadzonych uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Dębickiego, którzy podczas dyskusji zadawali prelegentom pytania.