Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w VII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego organizowanego przez Powiat Dębicki i nauczycieli biologii II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.
Temat konkursu to: "Znane i mniej znane polskie rośliny lecznicze".
Rozpoczęcie konkursu: 1 czerwca 2026 roku o godzinie 17.00.
Konkurs będzie miał formę testu online obejmującego wiedzę na temat roślin leczniczych rosnących w Polsce.
Test odbędzie się na platformie Testportal.
link do testu dla szkół podstawowych:
https://www.testportal.pl/test.html?t=VGccCLgC3SUk
link do testu dla szkół ponadpodstawowych:
https://www.testportal.pl/test.html?t=5k9YytC8FN5v
Ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu wraz z debatą o tematyce ekologicznej odbędzie się w dniu 10 czerwca 2026 r. o godzinie 10.00 w siedzibie II LO w Dębicy, ul. Sportowa 24.