Zarząd Powiatu Dębickiego uczcił pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej z 2010 r.

W symboliczny sposób Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Michał Maziarka, Wicestarosta Adam Pieniążek oraz Członek Zarządu Marek Jaskółka uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej sprzed 11 lat oraz rodaków pomordowanych 81 lat temu przez NKWD i pochowanych w Katyniu, Miednoje i Charkowie.

Reprezentacja Powiatu Dębickiego złożyła wiązankę oraz znicze na Placu Mikołajkowów w Dębicy. Tegoroczne obchody obu rocznic podobnie jak poprzednio przebiegają w cieniu epidemii koronawirusa.

W 2010 r. w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, wśród nich byli między innymi: Prezydent RP Lech Kaczyński i ostatni Prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Uczestnicy tragicznego lotu stanowili delegację na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej - mordu dokonanego przez władze radzieckie na ponad 20 tysiącach obywateli państwa polskiego.