Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

#DomBezFormalności – uproszczona procedura budowy domu do 70 m2

#DomBezFormalności – uproszczona procedura budowy domu do 70 m2

Informacje

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przedstawia rozwiązanie, które ułatwia budowę domów. To program #DomBezFormalności, który wszedł w życie z początkiem roku. Wprowadza znaczące ułatwienia w budowie domów do 70 m2 powierzchni zabudowy. Dzięki programowi każdy, kto ma działkę budowlaną, może wybudować na niej ‒ w uproszczonej procedurze ‒ dom do 70 m2 powierzchni zabudowy w celach mieszkaniowych lub rekreacyjnych.

W przypadku braku planu zagospodarowania przestrzennego warunki zabudowy wydawane są w 21 dni, a budowę można rozpocząć bezpośrednio po zgłoszeniu. Z programu może skorzystać każdy, pod warunkiem, że inwestycja zaspokaja jego własne potrzeby mieszkaniowe lub potrzeby rekreacyjne. Nie ma znaczenia stan cywilny, status społeczny czy sytuacja rodzinna.

Budując #DomBezFormalności, można zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zyskać samodzielność w decydowaniu, ponieważ to inwestor rozstrzyga, czy samodzielnie będzie pełnił rolę kierownika budowy, czy też powierzy te obowiązki osobie z odpowiednimi uprawnieniami.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: www.dombezformalnosci.gov.pl, na której wyjaśniono szczegółowo, na czym polega program oraz jak z niego skorzystać krok po kroku.

 

#DomBezFormalności - jak skorzystać? ULOTKA

#DomBezFormalności  PLAKAT