Kolejne inwestycje Powiatu Dębickiego w gminie Żyraków

InformacjeInne

Zakończyła się realizacja trzech inwestycji Powiatu Dębickiego na łączną kwotę prawie 440 tys. złotych, które podniosą bezpieczeństwo mieszkańców Straszęcina.

Powstała sygnalizacja świetlna wzbudzana na przejściu dla pieszych przy Zespole Szkół Podstawowych w Straszęcinie. Zbudowano też chodnik o długości 141 metrów w ciągu drogi powiatowej Przecław – Chotowa w Straszęcinie, przy tzw. „krzyżówce” oraz przebudowano skrzyżowanie w pobliżu kościoła w Straszęcinie. Powstał tam trzeci pas wyjazdowy w kierunku Dębicy oraz wyremontowany został chodnik w kierunku szkoły. Inwestycja nie tylko znacznie poprawi bezpieczeństwo, ale również pozwoli na zwiększenie płynności ruchu w obrębie kościoła.

Wśród radnych powiatowych z terenu Gminy Żyraków starających się o ww. inwestycje wymienić należy Bożenę Osochę, Sławomira Łanuchę oraz Grzegorza Steca, który jako mieszkaniec Straszęcina najbardziej zabiegał o realizację tych zadań.