Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

„Kwiatek”, II LO, „Jagiełło” i „Ekonomik” w zestawieniu najlepszych szkół w Polsce

„Kwiatek”, II LO, „Jagiełło” i „Ekonomik” w zestawieniu najlepszych szkół w Polsce

InformacjeOświata

Cztery szkoły z powiatu dębickiego znalazły się w najbardziej prestiżowym „Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2022”, który obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę i świadczy o jakości kształcenia w szkołach określonego typu.

W rankingu głównym techników Technikum nr 2 Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zajęło 16. miejsce w kraju oraz pierwsze na Podkarpaciu i uzyskało złotą tarczę, zaś Technikum nr 3 Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka zdobyło 374. lokatę i brązową tarczę (19. pozycja w województwie).

Z kolei w rankingu liceów II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego uplasowało się na 203. pozycji w Polsce i zyskało prawo do posługiwania się srebrnym znakiem jakości. Natomiast I Liceum Ogólnokształcące im. króla Wł. Jagiełły zajęło 844. miejsce, a III LO w ZS nr 2 wywalczyło sobie 848. lokatę – oba licea otrzymały brązowe tarcze.

W rankingu szkół olimpijskich 2022 na 126. miejscu uwzględniono Technikum nr 2 „Kwiatka” (złota tarcza). To samo technikum w rankingu maturalnym techników 2022 zasłużyło sobie z kolei na 33. Lokatę (złota tarcza). W rankingu maturalnym liceów ogólnokształcących na 198. pozycji znalazło się natomiast II LO „Twardowskiego” (srebrna tarcza).

Przy ustalaniu miejsc w rankingach kapituła brała pod uwagę m.in. sukcesy szkół w olimpiadach oraz wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku szkół zawodowych – oceniono dodatkowo wyniki egzaminów zawodowych.

RANKING LICEÓW i TECHNIKÓW PERSPEKTYWY 2022