Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem już działa w Dębicy

InformacjeInne

Podkarpacki Ośrodek Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Rzeszowie otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Sprawiedliwości na prowadzenie Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w latach 2022-2025 na terenie powiatów: rzeszowskiego, dębickiego, strzyżowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, łańcuckiego i leżajskiego.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz osoby im najbliższe, w tym również uchodźcy wojenni, mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, porad psychologicznych oraz pomocy materialnej. Natomiast świadkowie przestępstw mogą korzystać z bezpłatnych parad psychologicznych.

W ramach projektu działa sześć Ośrodków: w Rzeszowie, Dębicy, Ropczycach, Strzyżowie, Łańcucie i Leżajsku. Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Dębicy mieści się przy ul. Cmentarnej 1, w budynku byłego Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Czynny jest  w każdy poniedziałek i czwartek od 9.00 - 14.00, kontakt  tel. 723 945 385.

W celu umówienia się z prawnikiem lub psychologiem należy wcześniej skontaktować się telefonicznie lud osobiście. Stacjonarny dyżur w wyznaczone dni pełni osoba pierwszego kontaktu.

WIĘCEJ INFORMACJI /PLAKAT/

Fot.: pixabay