Dwóch uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy awansowało do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje dla szkół średnich z terenu miasta zorganizowało Starostwo Powiatowe w Dębicy we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.
W rywalizacji wzięło udział 18 uczniów reprezentujących sześć dębickich szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy zmierzyli się z testem składającym się z 30 pytań obejmujących zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową, ochroną ludności, ekologią, ratownictwem, bezpieczeństwem powszechnym, a także historią i tradycją ruchu strażackiego.
Najlepszy wynik uzyskał Bartłomiej Łazowski, natomiast drugie miejsce zajął Dominik Kula. W imieniu Powiatu Dębickiego nagrody wręczył Starosta Piotr Chęciek. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe upominki oraz gratulacje od organizatorów.
Etap powiatowy, który poprzedza zmagania na szczeblu wojewódzkim, odbędzie się w kwietniu bieżącego roku.









































