Powiat buduje chodniki w Brzostku i Nawsiu Brzosteckim

InformacjeInwestycje

W gminie Brzostek trwają prace przy dwóch długo wyczekiwanych powiatowych inwestycjach – rozpoczęto budowę 1811 m chodnika w Brzostku i Nawsiu Brzosteckim oraz budowę blisko 800 m chodnika w Brzostku przy ul. Słonecznej. Oba przedsięwzięcia mają zwiększyć komfort i bezpieczeństwo użytkowników dróg.

W przypadku ul. Słonecznej zadanie jest realizowane w ramach „Przebudowy drogi powiatowej Nr 1322R Brzostek – Opacionka – budowa chodnika w km 0+377 – 1+500 w miejscowości Brzostek – etap I w km 0+377 – 1+145”.

Zakres rzeczowy robót obejmuje: budowę chodnika o długości 768 m (dotyczy obecnie realizowanych robót, które stanowią pierwszy etap przebudowy przedmiotowego odcinka  - roboty brukarskie, poszerzenia jezdni, odwodnienie).

Kolejny etap obejmujący roboty bitumiczne w zakresie całej jezdni zostanie zrealizowany w 2023 r. w koordynacji z kończącymi się robotami brukarskimi.

Koszty zadania finansują wspólnie Powiat Dębicki, który przekazuje 1 mln zł oraz Gmina Brzostek - również 1 mln zł. Finał prac zaplanowano na sierpień 2023 r.

W sierpniu przyszłego roku ma się zakończyć również „Przebudowa drogi powiatowej nr 1319R Brzostek – Kamienica Górna – Smarżowa - budowa chodnika w km 0+400 – 2+211 w miejscowości Brzostek i Nawsie Brzosteckie”.

Budowa chodnika o długości 1811 m ma kosztować dokładnie 2 127 366,78 zł, z czego 1 127 366,78 zł to środki przeznaczane przez Powiat Dębicki, a 1 000 000 zł to pieniądze wydatkowane przez Gminę Brzostek.

Prace przy chodniku. Ujęcie z drona.Prace przy chodniku. Ujęcie z drona.Prace przy chodniku. Ujęcie z drona.Prace przy chodniku. Ujęcie z drona.Prace przy chodnikuGrupa osóbMateriał przygotowany na buowę chodnika.Prace przy chodnikuDyrektor ZDP i wicestarosta dębickiGrupa osóbKoparka przy pracach chodnikowychKoparka przy pracach chodnikowychGrupa osób