Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Szczepionkobus stanie w Brzostku, Pilźnie, Jodłowej i Czarnej

Szczepionkobus stanie w Brzostku, Pilźnie, Jodłowej i Czarnej

Informacje

Skorzystanie ze szczepień przeciw Covid-19 wykonywanych przez zespół medyczny z firmy Lux Med w Rzeszowie będzie możliwe w przyszłym tygodniu w dwóch miejscowościach naszego powiatu:

30 sierpnia 2021 r.
13:00 - 16:30 Brzostek (miejski Rynek, przy budynku biblioteki)
3 września 2021 r.
12:15 - 15:30 Pilzno (przy budynku Domu Kultury, ul. Węgierska)
7 września 2021 r.
8:30  -  12:00 Jodłowa (plac przy Gminnym Centrum Kultury
i Czytelnictwa)
8 września 2021 r.
9:00  -  12:00 Czarna (Centrum Kultury w Rynku)
 

Chętni będą mogli skorzystać w Mobilnych Punktach Szczepień z preparatów dwóch firm: Pfizer oraz Johnson&Johnson. Szczepienia odbywać się będą w specjalnie dostosowanym do tego celu autobusie. Jeśli do punktu szczepień zgłosi się osoba nieletnia wraz z rodzicem lub opiekunem, deklarująca chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19, to będzie miała możliwość otrzymania szczepionki Pfizer.

Przed zgłoszeniem na szczepienie trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu. Należy w nim podać imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer paszportu zarówno szczepionego dziecka jak i przedstawiciela ustawowego. W przypadku osób małoletnich rodzic musi wyrazić zgodę na szczepienie. Kwalifikacji do szczepienia każdorazowo w przypadku osób niepełnoletnich dokonuje lekarz. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka. Cały proces szczepienia obejmuje: zgodę rodzica, kwestionariusz, kwalifikację lekarza oraz szczepienie.

Fot. źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie