Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

UWAGA! Zmiana programu obchodów 77. rocznicy bitwy na Kałużówce

UWAGA! Zmiana programu obchodów 77. rocznicy bitwy na Kałużówce

InformacjeKultura

Ze względu na trwające opady deszczu decyzją organizatorów zmianie ulega program obchodów 77. rocznicy bitwy na Kałużówce zaplanowanych na najbliższą niedzielę (5.09.2021).

Niedzielna uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godz. 10:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Gumniskach. Po mszy św., również w kościele, odbędzie się krótka część oficjalna, a zaraz po niej koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Po zakończeniu koncertu, około godz. 12:30 delegacje udadzą się na polanę Kałużówka, gdzie odbędzie się ceremoniał patriotyczny i złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Program sobotnich uroczystości (4.09) pozostaje bez zmian. O godz. 16:00 sprawowana będzie msza św. w kościele OO. Karmelitów w Pilźnie, a po Eucharystii złożone zostaną kwiaty przy pomniku na Rynku w Pilźnie oraz w Gołęczynie.

Do udziału w uroczystościach zapraszają: władze samorządowe Powiatu Dębickiego, Miasta Dębica, Miasta i Gminy Pilzno, Gminy Dębica, a także Nadleśnictwo Dębica, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Gumniskach oraz Światowy Związek Żołnierzy AK Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy.