VIII Orszak Trzech Króli 2022 w Dębicy

InformacjeKultura

Już po raz ósmy w Dzień Objawienia Pańskiego rozśpiewany Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Dębicy. Po nabożeństwie, odprawionym w kościele pw. Ducha Świętego, w barwnym pochodzie pomaszerowały tłumy mieszkańców powiatu dębickiego. Tegoroczne jasełka odbyły się pod hasłem „Dziś Dzień Wesoły!”.

W czterech krótkich scenach, odegranych na trasie pochodu, aktorzy odnieśli  się do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. A gdy trzej królowie oddali już pokłon nowonarodzonemu Jezusowi, Starosta Dębicki i Burmistrz Dębicy złożyli uczestnikom orszaku świąteczne życzenia. Następnie Proboszcz Parafii  pw. Matki Bożej Anielskiej pobłogosławił zebranych.

Jedną z licznych atrakcji dzisiejszego wydarzenia była żywa szopka na dębickim rynku.

Organizatorzy wydarzenia: Starostwo Powiatowe w Dębicy przy wsparciu Urzędu Miejskiego, Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”.

Koordynator przedsięwzięcia: Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Firmy, stowarzyszenia, organizacje, instytucje, które wsparły wydarzenie: OSP Nagawczyna, OSP Podgrodzie, OSP Straszęcin, OSP Nagoszyn, OSP Wola Żyrakowska, Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie „Radość”, Ranczo Hucułek, I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu, Komenda Powiatowa Policji, Nadleśnictwo Dębica, Straż Miejska, Zakład Usług Miejskich w Dębicy.

Orszaki Trzech Króli tworzyły dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek Dębickich
Scenariusz: Anna Murawska
Opracowanie i reżyseria: Dominika Migoń-Madura
Muzyka: Piotr Madura