Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Trwają intensywne prace na placu budowy nowej szkoły specjalnej w Dębicy

Trwają intensywne prace na placu budowy nowej szkoły specjalnej w Dębicy

InformacjeInwestycje

Postęp prac na placu budowy nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy sprawdzali dziś członkowie powiatowej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. – Chcemy zobaczyć czy realizacja inwestycji odbywa się według przyjętego harmonogramu i przekazać tę wiedzę przede wszystkim rodzicom uczniów ZSS, którzy z niecierpliwością czekają na otwarcie powstającego obiektu – informował przewodniczący komisji Grzegorz Stec.

- Na dzień dzisiejszy wszystko idzie z planem. To bardzo ważne, żeby komisja mogła osobiście przekonać się, że pieniądze nie są marnotrawione i wszystkie środki wydajemy zgodnie z przeznaczeniem – mówił Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego.      

- Aktualnie jesteśmy na etapie wykonywania instalacji, tynków i posadzek. Prace na zewnątrz budynku również toczą się intensywnie. Myślę, że już za kilka miesięcy będziemy mogli cieszyć się ukończoną inwestycją – informował podczas spotkania wicestarosta Adam Pieniążek.

Finał budowy Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy ma nastąpić do lutego 2022 r. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm, których liderem jest TEXOM Sp. z o.o. z Krakowa. Podpisana umowa obejmuje budowę budynku ZSS z salą gimnastyczną, a także boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni plenerowej z placem zabaw. Konsorcjum zobowiązało się wykonać zadanie za kwotę 15 232 787,40 zł.

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie ok. 26 mln zł. Do tej pory Powiat Dębicki otrzymał na tę inwestycję łącznie ok. 16 mln zł środków rządowych, na które złożyły się m.in.: 1,5 mln złotych z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów oraz 10 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Natomiast blisko 3 mln zł przyznało Ministerstwo Sportu w ramach programu Sportowa Polska.

Budynek Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy z lotu ptakaBudynek Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy z lotu ptakaOsoby w kaskach i kamizelkach odblaskowych wewnątrz pomieszczeniaPrace budowlane wewnątrz pomieszczeniaOsoby w kaskach i kamizelkach odblaskowych wewnątrz pomieszczeniaOsoby w kaskach i kamizelkach odblaskowych wewnątrz pomieszczeniaPrace budowlane wewnątrz pomieszczeniaOsoby w kaskach i kamizelkach odblaskowych wewnątrz pomieszczeniaBudynek Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy z lotu ptakaOsoby w kaskach i kamizelkach odblaskowych wewnątrz pomieszczeniaCiężki sprzęt budowlany przed Zespołem Szkół Specjalnych w DębicyBudynek Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy z lotu ptaka