11 listopada 2020. Wywieś flagę, zaśpiewaj hymn, świętuj w domu

KulturaInne

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości niestety muszą zostać ograniczone do symbolicznych, pełnych szacunku gestów. Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu dębickiego, aby godnie uczcić ten dzień w domach. Wywieśmy flagi państwowe w oknach i na balkonach swoich mieszkań, a o godz. 12.00 włączmy się do ogólnopolskiego śpiewania ojczystego hymnu. Świętujmy razem, choć na odległość.

Jednocześnie informujemy, że przedstawiciele samorządów ziemi dębickiej - w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu - wezmą udział w symbolicznych uroczystościach zorganizowanych zgodnie z przepisami obowiązującymi na dzień 11 listopada 2020 r.:

• godz. 10:30 - msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Jadwigi w Dębicy (zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie poprzez transmisję internetową na stronie parafii),
  • ok. godz. 11:40 - złożenie wiązanek kwiatów przez delegacje władz samorządowych przy figurze Najświętszej Marii Panny na placu Gryfitów oraz pod Pomnikiem Niepodległości na dębickim rynku,
  • godz. 12:00 - „Niepodległa do Hymnu”- zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję wspólnego śpiewanie hymnu narodowego.

Fot. pixabay