Dębica uczciła pamięć mjra Adama Lazarowicza

InformacjeInne

Tablica poświęcona Adamowi Lazarowiczowi „Klamrze” została odsłonięta dziś (4 grudnia br.) u zbiegu ulic Lazarowicza oraz Kopernika w Dębicy.

Śp. „Klamra” to jedna z najbardziej wybitnych postaci ziemi dębickiej. Adam Lazarowicz był nauczycielem, oficerem Wojska Polskiego, komendantem Obwodu ZWZ-AK Dębica, inspektorem Inspektoratu AK Rzeszów i wiceprezesem Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

„Klamra” został zamordowany przez władze komunistyczne 1 marca 1951 r. W dzisiejszej ceremonii dedykowanej jego pamięci uczestniczył m.in. Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek.

Tablica upamiętniającaGrupa osóbGrupa osób pod tablicą upamiętniającąTablica upamiętniającaTablica upamiętniającaStarosta i Dyrektor PUP w DębicyTablica upamiętniająca