Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Dzień Dziecka z Kołem Łowieckim TROP

Dzień Dziecka z Kołem Łowieckim TROP

InformacjeInne

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Koło Łowieckie TROP odbył się we wtorek 1 czerwca 2021 w Machowej.

Zaproszone dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Czarnej, Szkoły Rzemieślniczej w Pilźnie oraz z Domu Dziecka HANKA w Dębicy miały możliwość zapoznania się ze sprzętem wojskowym na co dzień używanym przez 33. batalion lekkiej piechoty w Dębicy oraz sprzętem strażackim wykorzystywanym przez OSP w Czarnej.

Leśnicy udostępnili strzelanie do tarczy z wiatrówki oraz zorganizowali edukacyjne spacery po lesie, gdzie w terenie można było zobaczyć, jak wabi się zwierzynę.

Dla wszystkich uczestników przewidziano ciepły posiłek oraz upominki, które przekazał m. in. Powiat Dębicki. W świętowaniu uczestniczyli starosta dębicki Piotr Chęciek, wicestarosta Adam Pieniążek oraz radny powiatowy Andrzej Trzeciak.

Strażak prezentuje chłopcu wóz strażackiŻołnierze prezentują sprzęt wojskowy na stołachStarosta Dębicki, Wicestarosta Dębicki oraz Prezes Koła Łowieckiego TROP w trakcie rozmowyInstruktor pomaga dziewczynce w celowaniu z wiatrówkiDziewczynka strzela z wiatrówkiTablica z napisem Koło Łowieckie TROP w DębicySprzęt strażacki z wozem strażackim w tleChłopiec trzyma w rękach młotStrażak udziela instruktażu pierwszej pomocy na fantomieGrupa osób w trakcie rozmowyQuad i ciężarówka wojskowaŻołnierze i młodzież pod namiotem podczas prezentacji sprzętu wojskowegoŻołnierz prezentuje sprzęt wojskowyWiatrówki leżące na stoleChłopiec z pomocą instruktora strzela z wiatrówkiGrupa dzieci przy ogniskuŻołnierz stoi z chłopcem trzymającym karabinekŻołnierz stoi z chłopcem trzymającym karabinekWicestarosta Dębicki, Starosta Dębicki, Prezes Koła Łowieckiego TROP oraz Radny PowiatowyWidok ogólny na atrakcje podczas piknikuChłopiec siedzi na quadzie wojskowym