Krzesło i nosze pomogą w ewakuacji osób niepełnosprawnych

InformacjeInne

W Starostwie Powiatowym w Dębicy pojawiły się krzesło i nosze ratunkowe dla osób o ograniczonej zdolności poruszania się. W razie konieczności pomogą one znacząco usprawnić ewakuację budynku. Sprzęt może być również wykorzystywany podczas awarii windy, zasilania albo w razie wypadków, np. złamania nogi.

Krzesło i nosze znajdują się na parterze budynku. Starostwo kupiło je, aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnością ruchową, z myślą zwłaszcza o sytuacjach zagrożenia, takich jak pożar – gdy winda nie może być użytkowana. Nowy sprzęt to kolejny element w ramach działań służących poprawie dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Budynek starostwa posiada dwie szerokie klatki schodowe oraz dwie windy, w tym jedną z przyciskami w języku Braille'a. Na każdej kondygnacji urzędu znajdują się łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Szerokie korytarze oraz wielkość pomieszczeń pozwala na manewrowanie wózkiem inwalidzkim. Punkt informacyjny znajduje się na parterze starostwa. W razie potrzeby większość spraw można bez ograniczeń załatwić w towarzystwie oraz przy wsparciu wskazanych przez siebie osób trzecich (powyżej 16 roku życia).