Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Pierwsza część powiatowych obchodów Narodowego Święta 3 Maja 2022

Pierwsza część powiatowych obchodów Narodowego Święta 3 Maja 2022

KulturaInne

Godny i dostojny charakter miała pierwsza część powiatowych obchodów Narodowego Święta 3 Maja w Dębicy. Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się na Rynku od ceremoniału patriotycznego z udziałem asysty honorowej 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy. 

Po odegraniu hymnu Polski zgromadzeni zostali powitani przez Przewodniczącego Rady Powiatu Dębickiego Michała Maziarkę i wysłuchali okolicznościowego przemówienia gospodarza uroczystości – starosty Piotra Chęćka. Złożono też kwiaty przy Pomniku Niepodległości.

Następnie barwny pochód, prowadzony przez Miejską Orkiestrę Dętą, mażoretki, kompanię honorową, oddziały towarzyszące i poczty sztandarowe, udał się na plac Solidarności, gdzie odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny. 

Po nabożeństwie jego uczestnicy przeszli na plac Gryfitów - tutaj odbył się akt zawierzenia powiatu dębickiego Matce Bożej Królowej Polski. Uroczystości zakończono złożeniem wieńców pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej.

Hucznym zwieńczeniem dzisiejszych obchodów w Dębicy będzie 22. premiera widowiska z udziałem profesjonalistów oraz artystów amatorów pod kierunkiem Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego. Tym razem na deskach Domu Kultury „Mors” wystawiony zostanie musical pt. „Dźwięki Muzyki”.

Delegacja składa kwiatyHarcerze niosą flagęPoczty sztandarowe w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieŻołnierze wciągają flagę na masztGrupa osóbGrupa osóbGrupa osóbWiceprzewodniczący Rady Powiatu Dębickiego przemawiaGrupa żołnierzyGrupa mażoretekGrupa osóbOrkiestra dętaStarosta Dębicki przemawiaGrupa osóbGrupa osóbGrupa osóbWiceprzewodniczący Sejmiku Podkarpackiego przemawiaDelegacja składa kwiatyDelegacja składa kwiatyHarcerz przed pomnikiemGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieHarcerze niosą flagęGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa księżyGrupa osóbGrupa osóbPoczet sztandarowy przed ołtarzem polowymKsiądz prowadzi mszęPomnik Papieża Jana Pawła IIPoczty sztandaroweGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieGrupa osób w pochodzieKsiądz przemawiaDelegacja składa kwiatyGrupa osóbDelegacja składa kwiatyDelegacja Powiatu Dębickiego składa kwiatyDelegacja Powiatu Dębickiego składa kwiatyDelegacja składa kwiatyDelegacja składa kwiatyDelegacja składa kwiatyDelegacja składa kwiatyDelegacja składa kwiatyDelegacja składa kwiatyDelegacja składa kwiatyDelegacja składa kwiatyKwiaty przed pomnikiem