Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Uczennica „Mechanika” z trzecią nagrodą w IV Ogólnopolskim Konkursie Szkoły Mody 2021

Uczennica „Mechanika” z trzecią nagrodą w IV Ogólnopolskim Konkursie Szkoły Mody 2021

InformacjeOświataInne

O przyznaniu trzeciego miejsca Wiktorii Damian z popularnego „Mechanika” w Dębicy zdecydowali m.in. przedstawiciele Rzeszowskich Zakładów Odzieżowych: Vissavi, Afrodyta oraz Art-MODA. Uczennica klasy o profilu technik przemysłu mody zwróciła uwagę jury twórczą odwagą, interesującą formą prezentacji oraz niepowtarzalnością stylizacji.

IV Ogólnopolski Konkurs Szkoły Mody - Rzeszów 2021 Sztuka Przeobrażeń „Tajemnicza Transparentność” to kolejna edycja przedsięwzięcia, które od kilku lat służy promocji twórczości młodych projektantów. Każdego roku artystyczna rywalizacja rozstrzygana jest podczas uroczystej gali, tym razem jednak – ze względu na pandemię - uczestnicy musieli zaprezentować swoje kreacje za pośrednictwem zdjęć i filmów.

Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowały się dwie uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy: Wiktoria Damian i Karolina Lach, które wykonały swoje kreacje na warsztatach szkolnych pod okiem pani Haliny Brzeskiej. Ostatecznie to Wiktoria znalazła się na podium, a efekty jej pracy prezentowała Sabina Urban, która wystąpiła w roli modelki. Serdecznie gratulujemy! 

Żródło i fot.: ZSZ nr 1 w Dębicy

ZOBACZ FILM Z PREZENTACJI