Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Z „Białej soboty” skorzystało prawie stu pacjentów

Z „Białej soboty” skorzystało prawie stu pacjentów

InformacjeInne

Prawie setka osób skorzystała z badań profilaktycznych przeprowadzonych w ramach akcji „Biała Sobota” przed Centrum Handlowym „RAJ” w Dębicy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Opieki Zdrowotnej oraz Powiat Dębicki.

Bezpłatne badania wykonywano w ostatnią sobotę (25 września br.) w godzinach od 11.00 do 15.00 w namiocie przed galerią handlową, w którym na pacjentów czekali lekarze, medycy i pracownicy dębickiego ZOZ. Kolejka chętnych była tak długa, że ok. godzinę przed planowanym zakończeniem zamknięto listę oczekujących.

Wszyscy chętni mieli możliwość skorzystania z konsultacji kardiologicznej, wykonania badań: EKG, ECHO serca i pomiar ciśnienia tętniczego krwi, obliczenia wskaźnika BMI (wskaźnik masy ciała), otrzymania porady dot. zdrowego stylu życia oraz nauczenia się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Fot. ZOZ w Dębicy

Ratownik prezentuje udzielanie pierwszej pomocyLekarze, medycy i pracownicy dębickiego ZOZDyrektor ZOZ przemawiaRatownik prowadzi zajęcia z pierwszej pomocyOsoby na badaniachGrupa osób w kolejce oczekujące na badaniaGrupa osób w kolejce oczekujące na badaniaRatownicy prezentują RKOpracownicy ZOZPracownicy wykonujący badaniaGrupa osób w kolejce oczekujące na badaniaGrupa osób w kolejce oczekujące na badania