Powiatowe obchody Dnia Sybiraka 2022. Zachęcamy do udziału

InformacjeKultura

W najbliższą niedzielę (25 września br.) w Zasowie i Mokrem (gm. Żyraków) odbędą się obchody Powiatowego Dnia Sybiraka. Uroczystość upamiętnia 78. rocznicę wywózki żołnierzy Armii Krajowej z Mokrego na Sybir, 83. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę oraz 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Powiatowy Dzień Sybiraka to kultywowana od lat w gminie Żyraków tradycja pielęgnująca wspomnienie przede wszystkim o mieszkańcach Mokrego, ale również o wszystkich rodakach, którym przyszło doświadczyć syberyjskiej katorgi.

Tegoroczne obchody rozpocznie msza święta w kościele parafialnym w Zasowie o godz. 11.00. Starosta Powiatu Dębickiego i Wójt Gminy Żyraków serdecznie zapraszamy do udziału.