Symbolicznie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Kultura

Tegoroczne uroczystości patriotyczno-religijne z okazji 70. rocznicy zamordowania siedmiu przywódców podziemia niepodległościowego zgodnie z tradycją rozpoczęły się na dębickim Rynku, gdzie reprezentacje środowisk samorządowych i wojskowych złożyły wiązanki kwiatów pod obeliskiem „Żołnierzy Wyklętych”.

To już kolejna patriotyczna rocznica, która ze względów epidemicznych musiała być obchodzona w sposób symboliczny, z zachowaniem obostrzeń i zaleceń sanitarnych.

Po złożeniu kwiatów na Rynku uczestnicy udali się do kościoła pw. św. Jadwigi w Dębicy, gdzie odprawiono nabożeństwo w intencji bohaterów Polski Podziemnej.

W niedzielnych uroczystościach (28.02.2021) Powiat Dębicki reprezentował starosta Piotr Chęciek wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Dębickiego Michałem Maziarką, wicestarostą Adamem Pieniążkiem i członkiem Zarządu Powiatu Markiem Jaskółką.

Grupa osóbGrupa mundurowychGrupa mundurowychStarosta, Wicestarosta, Przewodniczący Rady oraz Wiceprzewodniczący RadyWiceburmistrz przemawiaŻołnierze przy pomnikuGrupa osóbPosłowie składają kwiatyPosłowie składają kwiatyWładze Powiatu składają kwiatyWładze Powiatu składają kwiatyWładze Powiatu składają kwiatyStarosta składa kwiatyWładze PowiatuMundurowi składają kwiatyMundurowi składają kwiatyMundurowi składają zniczMundurowi składają zniczWładze Miasta składają kwiatyWładze Miasta składają kwiatyOłtarz w kościeleMundurowi ze sztandaramiGrupa osóbOłtarz w kościeleKsiądz prowadzi mszę