Finał Wojewódzkiej Licealiady w szachach w I LO w Dębicy

OświataSport

Po raz pierwszy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy we wtorek (3 grudnia br.) odbył się finał wojewódzki w szachach drużynowo. W zawodach brało udział 12 najlepszych szkół z Podkarpacia.

Po jedenastu rozegranych rundach zwycięzcą okazało się II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. II miejsce i awans do finału Mistrzostw Polski zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, a III miejsce ZS Elektronicznych i Ogólnokształcących w Krośnie.

Dębickie I LO reprezentowali uczniowie w następującym składzie: Mieszko Miś, Oliwia Mirowska, Bartłomiej Kucharski, Kinga Lula, Weronika Wójcik (rezerwa), opiekunem drużyny i organizatorem zawodów był Bartłomiej Szarek.

Gratulacje drużynom biorącym udział w rywalizacji złożył Adam Pieniążek Wicestarosta Powiatu Dębickiego. W organizację turnieju włączył się również Dębicki Klub Szachowy, który wypożyczył sprzęt potrzebny do przeprowadzenia zawodów. Sędzią głównym był pan Krzysztof Skiba prezes Podkarpackiego Związku Szachowego.

Zdjęcia udostępnione przez I LO w Dębicy.