IV edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego

Oświata

II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy było gospodarzem uroczyste podsumowania IV edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego - Znane i mniej znane gatunki roślin chronionych w Polsce.konkursu, podczas którego wręczono nagrody laureatom ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe Dębicy.

W części konkursu przeznaczonej dla szkół podstawowych uczestniczyło 115 uczniów z następujących szkół podstawowych Powiatu Dębickiego: SP w Pustyni, SP w Zawadzie, SP w Stasiówce, SP w Bobrowej, SP w Żyrakowie SP Nr 3 w Dębicy, SP Nr 5 w Dębicy, SP Nr 9 w Dębicy, SP nr 8 w Dębicy i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Dębicy.

W kategorii szkół ponadpodstawowych wzięło udział 74 uczestników z następujących szkół Powiatu Dębickiego: I LO w Dębicy, II LO w Dębicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostku, Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie i ZS Nr2 w Dębicy.

Laureaci konkursu:

Szkoły podstawowe
I miejsce Damian Prus SP Nr 5
II miejsce Aleksy Moździerz SP Nr 5
III miejsce Damian Góra SP Nr 5

Szkoły ponadpodstawowe
I miejsce Klaudia Sobczyk LO w Pilźnie
II miejsce Klaudia Cywa ZSE w Dębicy
III miejsce Faustyna Galas II LO w Dębicy

Podsumowaniu konkursu towarzyszyła debata ekologiczna na temat “Strachem, czy nadzieją- jak walczyć o cele ekologiczne?” przygotowana przez klub debatancki działający przy II LO w Dębicy.

Zdjęcia udostępnione przez II LO w Dębicy