Kampania Edukacyjna dla Młodzieży okazji EC Day 2023

Oświata

W imieniu organizatora zapraszamy nauczycieli i uczniów z terenu powiatu dębickiego do udziału w międzynarodowej Kampanii Edukacyjnej dla Młodzieży z okazji EC Day (Dnia Współpracy Europejskiej). Minione edycje przyciągnęły dziesiątki szkół po obu stronach granicy Unii Europejskiej i zaowocowały setkami transgranicznych kontaktów.

Tegoroczna Kampania Edukacyjna dla Młodzieży odbędzie się pod hasłem „Stronger, Healthier – Together!” i poświęcona będzie zdrowemu stylowi życia: aktywności fizycznej, zdrowej kuchni, życiu w harmonii ze środowiskiem. Uczestniczyć w niej mogą 4-osobowe reprezentacje szkół z Polski i Ukrainy złożone z uczniów w wieku 12-16 lat pod opieką nauczyciela.

Wystarczy wykonać 3 proste zadania opisane w formularzu zgłoszeniowym i wysłać zgłoszenie do 15 czerwca br. Łącznie 16 drużyn z Polski i Ukrainy zostanie zakwalifikowanych do udziału w Finale, który odbędzie się 20-23 września br. w malowniczej dolinie Bugu na terenie województwa podlaskiego - w Drohiczynie. Wszyscy finaliści otrzymają zestawy upominków promocyjnych i dyplomy, a najlepsze zespoły dodatkowo atrakcyjne nagrody!

Organizator pokrywa ze środków UE koszty wspólnego transportu, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia i finałowych atrakcji dla wszystkich 16 zakwalifikowanych drużyn. Organizatorem kampanii jest działający od blisko 20 lat unijny Program Współpracy Transgranicznej Polska-(Białoruś)-Ukraina (decyzją Komisji Europejskiej drugi z krajów został wykluczony z Programu).

Szczegóły, regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ.

Fot. pixabay