Konkurs w dębickim „Jagielle” z okazji 200. urodzin C.K. Norwida

Oświata

Uroczyste podsumowanie konkursu recytatorsko-plastycznego z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy odbyło się w środę 17 listopada 2021.

Gości i uczestników konkursu przywitali przedstawiciele szkoły - Bartłomiej Jakson i Gabriela Szpak. Następnie głos zabrał dyrektor Wiesław Ostafin, który podkreślił oryginalność twórczości artysty. Główną częścią wydarzenia była recytacja utworów Norwida przez młodzież z szkół średnich powiatu dębickiego (I LO, II LO im. ks. J. Twardowskiego, ZSZ nr 2 im. E. Kwiatkowskiego, ZSZ nr 1 im. Jana Pawła II, ZSZ im. M. Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu).

Pierwszą nagrodę w konkursie recytatorskim decyzją komisji konkursowej otrzymała Alicja Wojnarowska z II LO. W części plastycznej jury główną nagrodę przyznało Joannie Nykiel z I LO.

Następnie dyrekcja oraz członkowie jury – Bartosz Piechota i Małgorzata Gawle-Wiernasz, inicjatorka konkursu oraz pedagog szkolny, dokonali wręczenia nagród ufundowanych przez Powiat Dębicki, NSZZ Solidarność Nauczycieli, Posła na Sejm RP Jana Warzechę oraz Radę Rodziców.

Fot. K. Glac / BP J. Warzechy/