Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Maturalny maraton wystartował! W powiecie mamy w tym roku blisko 900 maturzystów

Maturalny maraton wystartował! W powiecie mamy w tym roku blisko 900 maturzystów

InformacjeOświata

O godzinie 9.00 dokładnie 879 absolwentów liceów ogólnokształcących i techników zasiadło do pierwszego sprawdzianu, czyli obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym, który odbywa się w warunkach pandemii. – Pod względem sanitarnym jesteśmy przygotowani. Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki za młodzież i życzyć maturzystom powodzenia. Połamania piór, niech ten start w dorosłe życie wypadnie jak najlepiej! – mówił dziś w dębickim „Kwiatku” wicestarosta Adam Pieniążek, który gościł w szkole tuż przed rozpoczęciem egzaminu.

Każdy maturzysta musi w tym roku przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego na poziomie podstawowym. Abiturienci nie muszą natomiast zdawać obowiązkowo jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru. Chętni mogą jednak napisać sprawdziany z maksymalnie sześciu takich przedmiotów.

Maturzyści nie muszą także przystępować do dwóch - obowiązkowych w poprzednich latach - egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Egzamin maturalny w terminie głównym, zarówno na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, zostanie przeprowadzony w okresie od 4 do 20 maja 2021 r. Egzamin w terminie dodatkowym odbędzie się od 1 do 16 czerwca br., a egzamin w terminie poprawkowym 24 sierpnia br. Wyniki egzaminu maturalnego ogłoszone zostaną 5 lipca br., a dla osób poprawiających w sierpniu - 10 września 2021 r.

 

Maturzyści siedzą w ławkachMaturzysta udziela wywiaduMaturzyści przy stole odbierają dokumentyWicestarosta Dębicki rozmawia z Dyrektorem ZS nr 2 w DębicyUczniowie wchodzą do szkołyWicestarosta Dębicki udziela wywiaduMaturzystka udziela wywiaduDyrektor ZS nr 2 w Dębicy udziela wywiaduMaturzysta odbiera dokumentyMaturzyści siedzą w ławkachMaturzyści siedzą w ławkachMaturzyści siedzą w ławkachMaturzyści przy stole odbierają dokumenty