Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Miejskie eliminacje szkół średnich Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023

Miejskie eliminacje szkół średnich Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023

Oświata

Dwóch uczniów z I LO w Dębicy zakwalifikowało się do powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Eliminacje dla szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Dębicy zorganizowało Starostwo Powiatowe wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

15 uczniów z pięciu dębickich szkół ponadpodstawowych we wtorek 7 kwietnia 2023 r. zmierzyło się z testem złożonym z 30 pytań dotyczących zagadnień ochrony przeciwpożarowej, a także umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, bezpieczeństwa powszechnego, historii i tradycji ruchu strażackiego.

Największą ilość punktów zdobył Michał Rak uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Druga lokata przypadła w udziale Antoniemu Rakowi z I LO, a trzecie miejsce zdobył Bartłomiej Łazowski z dębickiego "mechanika".

Nagrody dla uczniów najlepiej przygotowanych do testu wręczyli Kierownik Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy – st. kpt. Jan Moskal oraz wicestarosta Adam Pieniążek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki oraz gratulacje od organizatorów.

Zmagania powiatowe poprzedzające etap wojewódzki odbędą się w połowie kwietnia br.

Grupa osób przy stołachGrupa osób przy stołachGrupa osób przy stołachGrupa osób przy stołachGrupa osób przy stołachGrupa osób przy stołachGrupa osób przy stołachGrupa osób przy stołachWicestarosta Dębicki wręcza upominekStrażak w mundurze składa gratulacjeWicestarosta Dębicki składa gratulacjeWicestarosta Dębicki wręcza upominekWicestarosta Dębicki składa gratulacjeWicestarosta Dębicki i Strażacy w mundurach z nagrodzonymi osobamiWicestarosta Dębicki i Strażacy w mundurach z nagrodzonymi osobami