Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Wiceminister Obrony Narodowej otworzył strzelnicę w ZSZ nr 1

Wiceminister Obrony Narodowej otworzył strzelnicę w ZSZ nr 1

OświataInwestycje

Pięciotorową strzelnicę pneumatyczną typu zamkniętego otwarto dziś oficjalnie w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. J. Pawła II w Dębicy. Wśród przecinających wstęgę był Wiceminister Obrony Narodowej Michał Wiśniewski.

Wydarzeniu towarzyszył Samorządowy Turniej Strzelecki, w którym wystartowały cztery drużyny reprezentujące: 

  • Powiat Dębicki (starosta Piotr Chęciek i wicestarosta Adam Pieniążek) - zespół zdobył I miejsce,
  • Miasto Dębica (Kinga Lada i Tomasz Sędłak) - miejsce II,
  • Gminę Dębica (Adam Cieślik i Ewelina Kosińska-Bełtek) - miejsce III,
  • Gminę Żyraków (wójt Marek Rączka i wicewójt Grzegorz Reguła) - miejsce IV.

Podczas zawodów tytuł najlepszego strzelca w kat. kobiet wywalczyła sobie Kinga Lada, natomiast w kat. mężczyzn zwyciężył Tomasz Sędłak.

Nowo otwarta strzelnica będzie służyć przede wszystkim uczniom powiatowych szkół ponadpodstawowych, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa, a także organizacjom pozarządowym.

Inwestycja ma przyczynić się również do zwiększenia ogólnego dostępu do szkoleń strzeleckich na terenie powiatu, a przez to m.in. do kształtowania i wzmacniania postaw proobronnych w społeczeństwie. 

Całkowity koszt realizacji zadania zamknął się w kwocie 514 899,94 zł, z czego 273 320 zł to dofinansowanie w ramach rządowego Konkursu Ofert „Strzelnica w powiecie 2022”, ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej.

Grupa osób przecina wstęgęWiceminister Obrony Narodowej strzela z broni pneumatycznejStarosta Dębicki strzela z broni pneumatycznejGrupa osób w trakcie rozmowyGrupa osób z dyplomami i pucharamiWiceminister Obrony Narodowej udziela wywiaduGrupa osóbGrupa osóbDyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy przemawiaGrupa osóbWiceminister Obrony Narodowej przemawiaStarosta Dębicki przemawiaSenator RP przemawiaPoseł na Sejm RP przemawiaPoseł na Sejm RP strzela z broni pneumatycznejRadny Powiatu Dębickiego strzela z broni pneumatycznejStarosta Dębicki udziela wywiaduGrupa osób strzela z broni pneumatycznejGrupa osób strzela z broni pneumatycznejGrupa osób strzela z broni pneumatycznejStarosta Dębicki strzela z broni pneumatycznejWicestarosta Dębicki strzela z broni pneumatycznejWicestarosta Dębicki trzyma tarczę strzelnicząStarosta Dębicki strzela z broni pneumatycznejStarosta Dębicki strzela z broni pneumatycznejGrupa osób strzela z broni pneumatycznejStarosta Dębicki wręcza pucharStarosta Dębicki wręcza dyplomWicestarosta Dębicki wręcza upominekStarosta Dębicki składa gratulacje