Projekt, który realizuje grupa uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, jest prowadzony w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Ma on na celu zwiększanie świadomości młodzieży w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystania z Internetu oraz ochrony danych w sieci. Działania projektowe odbywają się pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego.
.png)
Projekt obejmuje:
- organizację warsztatów w szkołach podstawowych dla klas 1–3 oraz 4–8,
- warsztaty dla nauczycieli i rodziców pokazujące, jak uświadamiać dzieci o zagrożeniach cyfrowych i prowadzić z nimi rozmowy o bezpieczeństwie online,
- prowadzenie kampanii informacyjnej w mediach społecznościowych,
- stworzenie serii podcastów ze specjalistami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
Więcej informacji: www.cyberaware2.pl
Plakat promujący projekt.
Informacje
Ułatwienia dostępu
Szybki dostęp
© 2026 by powiatdebicki.pl