Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Młodzież z „Kwiatka” uczy bezpiecznego korzystania z Internetu

Młodzież z „Kwiatka” uczy bezpiecznego korzystania z Internetu

Oświata

Projekt, który realizuje grupa uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, jest prowadzony w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Ma on na celu zwiększanie świadomości młodzieży w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystania z Internetu oraz ochrony danych w sieci. Działania projektowe odbywają się pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego.

Projekt obejmuje:

  • organizację warsztatów w szkołach podstawowych dla klas 1–3 oraz 4–8,
  • warsztaty dla nauczycieli i rodziców pokazujące, jak uświadamiać dzieci o zagrożeniach cyfrowych i prowadzić z nimi rozmowy o bezpieczeństwie online,
  • prowadzenie kampanii informacyjnej w mediach społecznościowych,
  • stworzenie serii podcastów ze specjalistami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Więcej informacji: www.cyberaware2.pl

Plakat promujący projekt.