Porozumienie podpisane! Nowa klasa mundurowa rusza już 1 września 2021 r.

InformacjeOświata

Część zajęć odbywać się będzie na terenie jednostki 33 Batalionu Piechoty Lekkiej w Dębicy, a edukacja młodzieży ma przebiegać pod okiem instruktorów 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie – już we wrześniu br. w Liceum Ogólnokształcącym w Pustkowie-Osiedlu powstanie Oddział Przygotowania Wojskowego (OPW). Przedstawiciele szkoły i 3 PBOT podpisali porozumienie w tej sprawie.

OPW w Pustkowie-Osiedlu będzie jednym z 30 tego typu oddziałów funkcjonujących w roku szkolnym 2021/2022 w całej Polsce, zostanie uruchomiony dzięki staraniom Powiatu Dębickiego. Nadzór merytoryczny nad klasą ma sprawować Ministerstwo Obrony Narodowej.

Edukacja młodzieży będzie przebiegać zgodnie z podstawą programową dla liceów ogólnokształcących oraz programem szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego według wytycznych MON.

Porozumienie dotyczące utworzenia OPW zostało już zawarte. Dokument podpisali panowie: Sławomir Słyś, dyrektor ZSZ w Pustkowie-Osiedlu oraz płk Dariusz Słota, dowódca 3 PBOT.

Źródło i fot.: ZSZ w Pustkowie-Osiedlu

WIĘCEJ INFORMACJI