13 października 2021 r. w Jodłowej odbyły się tegoroczne powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia starosta Piotr Chęciek, wicestarosta Adam Pieniążek oraz przewodniczący powiatowej komisji oświaty Grzegorz Stec wręczyli uczniom i nauczycielom stypendia oraz awanse i nagrody.
Środowym uroczystościom towarzyszyły obchody jubileuszu 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Jodłowej oraz nadanie sztandaru szkole, której początki sięgają czasów okupacji. Działalność placówki zrodziła się na bazie konspiracyjnego nauczania prowadzonego w Jodłowej i Lubczy w latach 1939-1945.
Oprócz przemówień i gratulacji składanych na ręce dyrektor Teresy Połoskiej, uczniowie zaprezentowali ciekawą część artystyczno-muzyczną, a na koniec wystąpił zespół Pentatonika – Centrum Edukacji Muzycznej z Jodłowej.
Nagrody Starosty otrzymali nauczyciele:
- Grzegorz Horosz - ZS nr 2
- Mateusz Kukuła - ZS nr 2
- Jadwiga Łukaszewska - ZSZ Pustków Osiedle
- Marta Buszek - ZS Nr 4
- Jolanta Wysowska - II LO
- Marta Klucznik - LO w Pilźnie
- Stanisława Dudek - ZS w Jodłowej
- Teresa Połoska - Dyrektor ZS Jodłowa
- Małgorzata Gargas - Dyrektor PPP
- Halina Brzeska - ZSZ Nr 1
- Jacek Parys - ZSZ Nr 1
- Marek Braun - ZS nr 2 (jednocześnie Nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty)
- Krzysztof Kliś - ZS nr 2
- Małgorzata Godycka - ZSE
- Maria Strzyż - ZSE
- Anna Depa - ZS nr 4
- Tomasz Szewczyk - ZS Nr 4
- Ryszard Skóra - CKZ Nr 1
- Agnieszka Panek - I LO
- Agnieszka Zapał-Róg - I LO
- Marta Hyjek - II LO
- Mariusz Wójtowicz - II LO
- Bernadetta Bieniasz - Erazmus - ZSZ Nr 1
- Agata Wiktor - ZSE
- Małgorzata Ostrowska - II LO
- Joanna Gutkowska - PPP
- Ewelina Dudziak - ZSS
- Lucyna Bączek - I LO
Nauczyciele, którzy otrzymali stopień nauczyciela mianowanego:
- Artur Piekoś – CKZ Nr 1 w Dębicy
- Barbara Hunia – Kimbar – I LO w Dębicy
- Liliana Wolińska – I LO w Dębicy
- Ewelina Skrzypek – ZS nr 4 w Dębicy
- Katarzyna Kozioł – Nalepa – LO Pilzno
- Paula Ratusińska – Gromny – PPP
- Krzysztof Borowiec – PPP
- Jerzy Szkarłat - ZSE
Stypendyści Stypendium Prezesa Rady Ministrów
- Nikola Ciołek – I LO
- Jakub Wiśniowski – I LO
- Bartłomiej Chmiel – II LO
- Katarzyna Fus – II LO
- Ewa Święch – LO Pilzno
- Oliwia Biduś – LO Pilzno
- Mateusz Wołowiec – ZSZ nr 1
- Krystian Chmielarz – ZSZ nr 1
- Michał Kiebała – ZS nr 2
- Marta Kucmierz – ZS nr 2
- Marcelina Jędrzejczyk – ZS nr 2
- Damian Figura – ZS nr 2
- Regina Raś – ZSE
- Jakub Lesiak – ZSE
- Dominik Rau – ZSE
- Magdalena Chodór – ZS nr 4
- Łukasz Piwowar – ZS nr 4
- Dominika Materowska – ZS Jodłowa
- Bartłomiej Kociołek – ZS Jodłowa
- Kacper Wojtaszek – ZSZ Pustków Osiedle
- Wiktoria Ciećka – ZSZ Pustków Osiedle
- Gabriel Kaleta – ZSZ Pustków Osiedle