Powiat, w którym
chce się żyć!

Sportowe nagrody dla Powiatu Dębickiego za rok 2021/2022!

OświataInne

Dwie nagrody przyznano Powiatowi Dębickiemu w ramach Wojewódzkiego Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2021/2022. Powiat zajął drugie miejsce na Podkarpaciu za realizację programu Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a także drugą lokatę za realizację programu Licealiady Młodzieży (na 25 klasyfikowanych powiatów).

Wśród nagrodzonych znalazły się też poszczególne samorządy oraz szkoły z powiatu dębickiego. Między innymi Miasto Dębica zdobyło czwartą pozycję w końcowej klasyfikacji 136 podkarpackich gmin za realizację programu ID oraz IMS. W tej samej kategorii, spośród 454 rywalizujących podstawówek w województwie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy wywalczyła trzecie miejsce.

Na trzeciej pozycji uplasowało się także II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy w kat. LM, w której o podium walczyło 139 podkarpackich szkół ponadpodstawowych. W pierwszej trzydziestce znalazły się również: Zespół Szkół nr 2 (miejsce 12.), Zespół Szkół Ekonomicznych (20.) oraz I Liceum Ogólnokształcące (28.) w Dębicy. Gratulujemy!

Sprawdź szczegółową klasyfikację powiatów, gmin i szkół opublikowaną przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie.