Sukcesy uczniów II LO w Dębicy

InformacjeOświata

Prestiżowa nagroda „Złoty Prym” Podkarpackiego Kuratora Oświaty trafiła do II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Jury brało pod uwagę m.in. wyniki z matur, średnią ocen uczniów oraz ich osiągnięcia. A tych nie brakuje – nauczyciele i młodzież z „Twardowskiego” mogą pochwalić się sukcesami na poziomie wojewódzkim i krajowym.

Tylko w ostatnich tygodniach uczniowie II Liceum wywalczyli sobie m.in. awans do finału Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Katarzyna Kubicka, Maciej Mikołajczak, Kacper Stefan i Aleksandra Żurek zajęli pierwsze miejsce w grupie G, co zapewniło im możliwość udziału w finałowych zmaganiach zaplanowanych na kwiecień br.

Z kolei Zuzanna Maziarz, Krzysztof Krzyżak i Kamila Fijołek awansowali do etapu diecezjalnego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej pod patronatem honorowym JE ks. abp. Wojciecha Polaka – Prymasa Polski i JE ks. abp. Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Natomiast po udanym starcie w II etapie Olimpiady Teologii Katolickiej „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka” inna uczennica - Małgorzata Czaja - zakwalifikowała się do ścisłego finału, który odbędzie się w Poznaniu.

Znaczący sukces odniosła także Wiktoria Marć, która zdobyła pierwszą nagrodę i została laureatką XXXVI Konkursu Matematycznego im. Prof. Jana Marszała dla szkół ponadpodstawowych. Jej koledzy - Jakub Przywara, Maciej Nowakowski, Aleksander Buszek i Jakub Bukowski - zostali finalistami konkursu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!

Źródło i fot.: II LO w Dębicy

Małgorzata CzajaWiktoria MarćWręczenie nagrody Złoty PrymZuzanna Maziarz, Krzysztof Krzyżak i Kamila Fijołek