Szkolny Rajd Rowerowy

Oświata

W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy po raz szósty uczestniczyli w Szkolnym Rajdzie Rowerowym, który odbył się 16 września br. Wzięła w nim udział 10-osobowa ekipa uczniowska, która dzielnie pokonała trasę rajdu wiodącą przez Dębicę-Grabiny-Przyborów-Grabiec-Słupie-Rędziny-Dębica.

Głównym celem Rajdu Rowerowego jest popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku na rowerach wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie. Poznawanie walorów przyrodniczych i kulturowych terenów powiatu dębickiego oraz integracja z jego środowiskiem. Wdrażanie do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Jak również umiejętność pokonywania własnego zmęczenia.

Zdjęcia udostępnione przez ZSS w Dębicy