Uczeń „Jagiełły” w Krajowym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory

InformacjeOświataInne

Za nami pierwsza edycja Festiwalu Naukowego E(x)plory. Akredytacje do kolejnego etapu otrzymało osiem projektów z całego regionu południowej Polski. Wśród nich znalazł się projekt Jakuba Wiśniowskiego, ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

Autorzy wspomnianych projektów wezmą udział w finałowych rozgrywkach w Gdyni. Jakub to jedyny reprezentatnt powiatu dębickiego i Podkarpacia. Uczy się w klasie 2e3 o profilu biologiczno-chemicznym. Opiekę nad jego projektem sprawuje nauczyciel biologii Krzysztof Kosiński.

Uczeń „Jagiełły” będzie walczył o stypendium naukowe Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS, udział w konkursach międzynarodowych oraz o nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu E(x)plory.